زبر و خشن تئاتر زندگی نمایش کارتن

زبر و خشن: تئاتر زندگی نمایش کارتن خیابان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی اینترنت در سال ۹۷ ملی می‌شود / خبر رسان تلگرام راهزن است ، دبیر شورای عالی فضای مجازی

رئیس مرکز ملی اینترنت از دستور رئیس‌جمهور جهت خروج از فضای انحصار در پیام‌رسان‌ها خبر داد و گفت:‌فقط خبر رسان تلگرام در کشور عزیزمان ایران انحصار دارد. 

اینترنت در سال ۹۷ ملی می‌شود / خبر رسان تلگرام راهزن است ، دبیر شورای عالی فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی: اینترنت در سال ۹۷ ملی می شود / خبر رسان تلگرام راهزن است

عبارات مهم : ایران

دبیر شورای عالی فضای مجازی:

فضای مجازی در سال ۹۷ ملی می شود / خبر رسان تلگرام راهزن است / خبر رسان تلگرام ۵۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج کرد/ روش خبر رسان تلگرام تضعیف پول ملی کشور عزیزمان ایران است/ این خبر رسان هیچ وقت حاضر نشد در کشور نمایندگی بزند / خبر رسان تلگرام در حال تبدیل به شرکت هرم مجازی است / مدیر جمهور گفتند کشور باید از انحصار خبر رسان های خارجی خارج شود

رئیس مرکز ملی اینترنت از دستور مدیر جمهور جهت خروج از فضای انحصار در خبر رسان ها خبر داد و گفت: فقط خبر رسان تلگرام در کشور عزیزمان ایران انحصار دارد.

به گزارش فارس، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی اینترنت با اشاره به انحصار خبر رسان خبر رسان تلگرام در کشور عزیزمان ایران تأکید کرد: خروج از این انحصار دستور مدیر جمهور است و همین امروز هم در جلسه ای که پیش ایشان بودیم، بحث خروج از انحصار در خبر رسان ها را مطرح کردند هر چند به طور مشخص نامی از خبر رسان تلگرام نبردند ولی فقط خبر رسان تلگرام در کشور عزیزمان ایران انحصار دارد.

اینترنت در سال ۹۷ ملی می‌شود / خبر رسان تلگرام راهزن است ، دبیر شورای عالی فضای مجازی

فیروزآبادی راجع به برنامه های سال 97 شورای عالی اینترنت گفت: بیشترین تمرکز ما ساماندهی اینترنت بر اساس سند الزامات شبکه ملی اطلاعات، مدیریت و امنیت اینترنت و اقتصاد این فضا است.

وی با اشاره به اقدام شرکت های بزرگ همچون آمازون و اوبر در ورود به اقتصادهای کشورهای متفاوت بدون در نظر گرفتن منافع آن کشورها تأکید کرد: این شرکت ها تا به حال با موانعی جهت جابه جایی پول مواجه بودند ولی خبر رسان تلگرام جدیداً مبادرت به ایجاد ارز رمزگذاری شده است ای کرده که با سرعت جابه جا می شوند تا فضای اقتصادی دنیا را جهت مداخله عظیم آماده کنند.

رئیس مرکز ملی اینترنت از دستور رئیس‌جمهور جهت خروج از فضای انحصار در پیام‌رسان‌ها خبر داد و گفت:‌فقط خبر رسان تلگرام در کشور عزیزمان ایران انحصار دارد. 

وی اتفاق پیش رو را به استعماری نوین تشبیه کرد و گفت: در این شرایط همه دنیا را در ایده ال خود به کارگران شرکت های بزرگ تبدیل می کنند لذا این عنوان را در شورای عالی اینترنت با همکاری بانک مرکزی و نهادهای پولی بررسی می کنیم.

وی یادآور شد: همه شرکت های بزرگی که بیگ اکونومی (اقتصاد بزرگ ) را دنبال می کنند، از طریق پلت فرمی این کار را پیش می برند که حالا خبر رسان تلگرام که حتی یک شرکت نیست و فاقد هرگونه نشانی شرکت و سهامدار هست، این پلت فرم را ارائه کرده است.

تلگرام می خواهد سکوی خبر رسان را تبدیل به سکوی اقتصادی کند

اینترنت در سال ۹۷ ملی می‌شود / خبر رسان تلگرام راهزن است ، دبیر شورای عالی فضای مجازی

فیروزآبادی خبر رسان تلگرام در دو بخش ارتباطی از طریق گروه ها و رسانه ای از طریق کانال ها فعالیت داشته هست، ادامه داد: از چند ماه پیش خبر رسان تلگرام سند 32 صفحه ای منتشر و اعلام کرد که با روش آیکو (یکی از راه های جمع آوری مالی جهت پروژه های رمز ارز) می خواهد سکوی خبر رسان را تبدیل به سکوی اقتصادی کند.

وی ادامه داد: جهت این کارکرد خبر رسان تلگرام ملاحظات خاصی وجود دارد آیا که بناست از تکنولوژی بلاک چین بلادرنگ استفاده کنند یعنی بدون هیچ تأخیری و چیزی شبیه شبکه شتاب پول دیجیتال آنها یعنی گرم جابه جا می شود. علاوه بر آن جهت تمام معاملات هم حق کمیسیون دریافت می کنند.

رئیس مرکز ملی اینترنت از دستور رئیس‌جمهور جهت خروج از فضای انحصار در پیام‌رسان‌ها خبر داد و گفت:‌فقط خبر رسان تلگرام در کشور عزیزمان ایران انحصار دارد. 

دبیر شورای عالی اینترنت ادامه داد: با این شرایط خبر رسان تلگرام می خواهد در کشور ما تبدیل به شرکت بیمه، آژانس املاک و … شود و معاملات را بین دو طرف مستقل از اینکه قانونی یا غیرقانونی است و یا استانداردهای مورد نیاز را دارد کاملاً مستقل از هرگونه نظارتی دنبال کند.

رویکرد خبر رسان تلگرام جسارت به فضای اقتصادی کشور است

اینترنت در سال ۹۷ ملی می‌شود / خبر رسان تلگرام راهزن است ، دبیر شورای عالی فضای مجازی

وی افزود:ما این را جسارتی به فضای اقتصادی کشور می دانیم و این نگرانی را ایجاد کرده که یکباره با معضلاتی همچون تضعیف پول ملی و خلق پولی که ناشی از تولید کالا و صادرات نیست مواجه شویم، پولی که در شبکه جابه جا می شود و هر چه در آن خرج می شود معادل آن دارایی از کشور خارج می شود.

تلگرام در حال تبدیل شدن به شرکت هرمی مجازی است

به اعتقاد وی، خبر رسان تلگرام در حال تبدیل شدن به شرکت هرمی مجازی است با این تفاوت که شرکت های هرمی با چندصد هزار نفر فعالیت غیرقانونی خود را ادامه می دادند ولی در خبر رسان تلگرام چندین میلیون نفر فعال هستند و اگر هشدارهای مورد نیاز را ندهیم و با مدیران آن ارتباط نگیریم می تواند ضررهای زیادی به بار بیاورد.

وی همچنین با اشاره به اینکه تکنولوژی ها عمر محدودی دارند و تکنولوژی پردازش پیشرفته در حال جایگزینی تکنولوژی های تازه هست، گفت: آینده نگری می کنیم که این پول ها عمر 10 ساله دارند و در این مدت چیزی حدود 50 میلیارد دلار از کشور خارج می شود ولی اگر ظرف یک شب ارزش این پول ها از بین برود، مردم معترض خواهند شد که آیا نظارتی بر آن وجود نداشت.

دبیر شورای عالی اینترنت همچنین تأکید کرد: اگر اجازه دهیم خبر رسان تلگرام به این نحو وارد فضای اقتصادی کشور شود، ده ها شغل که به شکل آژانس در کشور فعالیت می کنند و میلیون ها نفر در آن شاغل هستند از بین خواهد رفت به همین علت در شورا به این نتیجه رسیدیم که باید خبر رسان بومی داشته باشیم تا سکویی چند منظوره و اقتصادی باشد.

فیروزآبادی همچنین گفت: اینترنت فضایی افقی است که مردم بازیگران آن هستند و متناسب با درک سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود در آن به تولید محتوا می پردازند، چنین رویکردی از خبر رسان تلگرام ملت ها را به کارگران آن تبدیل می کند و به نوعی نظام برده داری ایجاد می شود؛ به همین علت خبر رسان تلگرام را به راهزن تعبیر کرده ام.

تلگرام بگوید سهامدارانش چه کسانی هستند

وی با طرح این سؤال که خبر رسان تلگرام بگوید سهامدارانش چه کسانی هستند، افزود: خبر رسان تلگرام 2 میلیارد دلار به روش آیکو از سرمایه داران آمریکا جمع کرده است آیا در حالی که در کشور عزیزمان ایران بیشترین کاربر را دارد و از انحصار برخوردار است ولی از سرمایه داران بخش شخصی کشور عزیزمان ایران دعوت نکرده است در حالی که چنین پولی عمده اش مربوط به کشور ما می شود.

وی با اشاره به اینکه هر فعالیت اقتصادی شرکت خارجی در کشور ما مشمول قوانین و گمرک می شود تا لطمه به بازار پولی، صنعتی و کار ما نزند، افزود: طبیعی است که راجع به خبر رسانی که بخواهد فعالیت اقتصادی داشته باشد و سرعت جابه جایی پول در آن بالاست و شبیه شبکه شتاب باشد و در ساختار روابط خریدار و فروشنده ورود کند باید مقرراتی اعمال شود.

دبیر شورای عالی اینترنت با اشاره به بررسی عنوان خبر رسان تلگرام در شورای عالی فضای مجازی، یادآور شد: هر چند از قبل راجع به بحث خبر رسانی و کارکردهای دیگر آن نیز ملاحظاتی وجود داشته ولی زیاد بحث اقتصادی مطرح است.

دشمنی خبر رسان تلگرام با بخش شخصی ایران

وی افزود: هر چند خبر رسان خبر رسان تلگرام باعث توسعه استفاده از اینترنت شده است و بعضی کسب و کارها هم در آن شکل گرفته اند، ولی چون هیچ وقت حاضر نشد با بخش شخصی ما کار کند و علیرغم ادعایش دشمنی با بخش شخصی ما دارد و در حالی که می توانست کسب و کار پررونقی را با هماهنگی بخش شخصی ما راه اندازی کند ولی ترجیح داده که بیرون مرزهای ما باشد و پول مجازی خود را تبلیغ کند نمی شود که نسبت به آن بی تفاوت بود.

وی افزود: در سند چند صفحه ای که خبر رسان تلگرام انتشار داده است یکی از بندهایش بر عهده گرفتن کل تبلیغات هدفدار کشور است که رقمی حدود 7 هزار میلیارد تومان در بازار کشور عزیزمان ایران برآورد شده است که می خواهد بدون همکاری بخش شخصی آن را به دست بیاورد.همان مدلی که گوگل امروز در کشور عزیزمان ایران پیاده کرده و بررسی ها نشان می دهد روزی یک میلیارد تومان از شرکت های ایرانی تبلیغ می گیرد که در سال 400 میلیارد تومان می شود و با توجه به فراگیری خبر رسان تلگرام عددی که گفته شد دور از دسترس نیست.

وی تأکید کرد: شورا به طور جدی عنوان خبر رسان تلگرام را بررسی می کند و با رصد تحولات تازه این که چه اقداماتی باید شکل بگیرد تصمیم گیری خواهد شد و در وقت مناسب اعلام خواهیم کرد.

مرجع تصمیم گیری راجع به خبر رسان تلگرام شورای عالی اینترنت است

وی یادآور شد: مرجع تصمیم گیری راجع به خبر رسان تلگرام شورای عالی اینترنت است که ریاست آن بر عهده مدیر جمهور است و با تدبیر مقام معظم رهبری امور کانون اینترنت در اختیار این شورا است و البته تصمیمات این شورا نیز طبق اساسنامه فقط از سوی دبیر شورا اعلام می شود.

وی در پاسخ به سوالی راجع به کسب و کارهایی که بر روی خبر رسان تلگرام شکل گرفته اند نیز گفت: کسب و کار مردم جهت ما در اولویت است به خاص که ایجاد اشتغال از امور مهمی است که باید به آن توجه شود ولی خوشبختانه اقتصاد بزرگی روی خبر رسان تلگرام شکل نگرفته و به خاطر اینکه برنامه خبر رسان تلگرام بلعیدن اقتصاد کشور است و از سوی دیگر افرادی از این فضا صرفاً به عنوان ابزار مکمل در کسب و کار خود استفاده کرده اند، حداقل ابزار مکملی جهت این کسب و کارها در اختیارشان قرار خواهد گرفت و دقت می کنیم که کمترین ضرر و زیان به کسب و کارهایی که از خبر رسان تلگرام استفاده می کنند وارد شود.

واژه های کلیدی: ایران | تبدیل | تلگرام | ایرانی | اقتصادی | تلگرام ک | اینترنت | فضای مجازی | تلگرام جدید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs