زبر و خشن تئاتر زندگی نمایش کارتن

زبر و خشن: تئاتر زندگی نمایش کارتن خیابان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تکلیف قیمت بنزین شنبه روشن می شود

گرد و خاک تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که از زیاد کردن قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین خبر میداد بعد از حدود ۱۷ روز هنوز نخوابیده و به نظر می رسد صدای اعتراض

تکلیف قیمت بنزین شنبه روشن می شود

تکلیف قیمت بنزین شنبه روشن می شود

عبارات مهم : انرژی

گرد و خاک تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که از زیاد کردن قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین خبر میداد بعد از حدود ۱۷ روز هنوز نخوابیده و به نظر می رسد صدای اعتراض مردم به زیاد کردن قیمت بنزین به گوش مجلس نشینان رسیده و باعث شده است بنزین ۱۵۰۰ تومانی روز گذشته که بهارستان نشینان مشغول بررسی بخش های مربوط به حوزه انرژی از لایحه بودجه ۹۷ بودند پشت درهای مجلس بماند.

به گزارش ایسنا، بعد از آنکه لایحه بودجه سال آینده تقدیم مجلس شد تبصره های ۱۴ و ۱۸ این لایحه که به صورت غیر مستقیم و مستقیم از زیاد کردن قیمت بنزین خبر میدادند، دهان به دهان نقل و با اعتراض و مخالفت شدید مردم رو به رو شد.

تکلیف قیمت بنزین شنبه روشن می شود

دولت در لایحه بودجه تاکید کرده ما به تفاوت قیمت حامل های انرژی تا سقف ۱۷هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد بود و این میزان به کارآفرین تخصیص خواهد یافت. توجیهی که نه تنها مورد پذیرش مردم بلکه مورد پذیرش مجلس نیز نبود و هم راستا با صدای اعتراض مردم زمزمه های مخالفت مجلس نیز به گوش می رسید.

با وجود اینکه محمدباقر نوبخت، سخنگوی قوه مجریه در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی راجع به لایحه بودجه ۹۷ اظهار کرده “بضاعت دولت همین اندازه است که در لایحه آورده”، وی در خصوص زیاد کردن قیمت حامل های انرژی نیز اعتقاد داشت که در ماده ۳۱ قانون برنامه ششم زیاد کردن قیمت حامل های انرژی تصریح شده است است که باید انجام شود، ضمن اینکه درآمد حاصل از زیاد کردن قیمت حامل های انرژی در برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی و صرفه جویی در مصرف انرژی هزینه خواهد شد باز هم نمایندگان مردم قانع نشدند و در جریان پیگیری به بخش های مربوط به حوزه انرژی از لایحه بودجه ۹۷، اعضای کمیسیون انرژی مجلس با تبصره مربوط به زیاد کردن قیمت حامل های انرژی مخالفت کرده و رای به از بین بردن آن دادند.

گرد و خاک تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که از زیاد کردن قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین خبر میداد بعد از حدود ۱۷ روز هنوز نخوابیده و به نظر می رسد صدای اعتراض

به گفته اسدالله قره خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلستبصره ۱۸ لایحه بودجه که ناظر به زیاد کردن قیمت حامل های انرژی بود مورد بررسی قرار داده شد و بعد از اینکه هر یک از نمایندگان و همچنین نمایندگان دستگاه ها ادله خود را بیان کردند، کمیسیون انرژی به از بین بردن تبصره مذکور رای داده و در واقع با این عنوان مخالفت کرد.

البته آنچه که وظیفه قیمت بنزین را صد در صد روشن می کند جلسه روز شنبه کمیسیون تلفیق و رای صحن علنی مجلس خواهد بود. همچنین اخبار دریافتی از جلسه روز گذشته کمیسیون برنامه و بودجه حاکی از آن است که اعضای این کمیسیون نیز ضمن مخالفت جدی با زیاد کردن ۵۰ درصدی قیمت بنزین، از معاون امور بودجه شرکت برنامه و بودجه دعوت کرده اند با حضور در این کمیسیون به دلایل دولت جهت ارائه لایحه زیاد کردن قیمت را تشریح کرده و به بررسی تبعات تورمی و اجتماعی آن بپردازد.

واژه های کلیدی: انرژی | بنزین | برنامه | کمیسیون | لایحه بودجه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs